Pihentető alvást
„Az alvás a természet orvosa.” – Stephen King
Életünk csaknem egyharmadát alvással töltjük, így regenerálódunk a következő napra. Ebből adódóan ne értékeljük alul az alvás szerepét! A megfelelő alvásrutin kialakítása nem egyszerű, nagyobb tudatosság szükséges hozzá, mint azt elsőre gondolnánk. Amit megtehetünk, hogy lehetőleg mindig ugyanakkor feküdjünk le és keljünk fel, azaz alakítsunk ki egy rendszert, egy rutint.
Ne agyalj sokat, szakadjunk ki a túlgondolásból!
Akik sokat rágódnak egy problémán, nehezebben hoznak döntéseket és kevésbé bíznak saját elhatározásaikban. Hogyan rágódjunk kevesebbet a múlton vagy aggódjunk a jövőn? Hogyan hozhatunk meg hamarabb döntéseket? Itt a segítség, hogy a „túlagyalás” helyett a cselekvésre tudjunk fókuszálni.
Komfortosabbá teszi életünket az olvasás
A mindennapok forgatagában nehéz lehet időt szakítani az olvasásra, de nagyon is érdemes, hiszen hatással van a mentális jóllétünkre, és ehhez elegendő mindösszesen napi 10-20 oldalt olvasnunk. Az olvasás serkenti az agyat, és óriási szerepe van a szókincs és a memória fejlesztésében. Akik rendszeresen olvasnak, sokkal pontosabban és sokszínűbben tudják magukat kifejezni, ezáltal hatékonyabban is érvelnek.
Szaktudás, műveltség, kompetencia
Mi az, ami több mint egy átlagos tudás? Miért is keres, kutat és feltalál valaki? Miben különböztethető meg az átlagos tudás a kiemelkedőtől? Valójában milyen tudásra van szükség napjainkban? Ezekhez hasonló kérdésekre keressük a választ ebben az írásban.