A korábban átadott három helyszín után további két vasútállomás kaphatta vissza eredeti arculatát a Magyar Falu Programnak köszönhetően. Május 11-től a Békés vármegyei Okány, május 12-től pedig már a Hajdú-Bihar vármegyei Biharnagybajom utazóközönsége is élvezheti a megújult állomásépületek előnyeit.
A Miniszterelnökség és a MÁV között 2021 augusztusában jött létre a Támogatási Szerződés, amelyben rögzítették, hogy a Magyar Falu Program részeként a vasúttársaság kétmilliárd forint vissza nem térítendő kormányzati támogatást használhat fel vasútállomások fejlesztésére. Mád, Szany-Rábaszentandrás és Zichyújfalu után Okány vasútállomás már a negyedik helyszín, ahol az utazóközönség a Magyar Falu Programnak köszönhetően kulturált és modern környezetben válthat jegyet, várakozhat.
A MÁV projekt célterülete a falusias, közlekedési főtengelyektől távolabb eső térségeket feltáró regionális vasúthálózat, amely az elmúlt 10-15 év vasútfejlesztési projektjeiből kimaradt. Fontos törekvés, hogy az e térségekben élők is hasonló minőségű szolgáltatást kapjanak a vasútállomásokon, mint a fővonalakon, vagy a budapesti elővárosban utazók.
Okány vasútállomáson a Magyar Falu Program részeként a felvételi épület és környezete közel 72 millió forint értékű beruházás keretében újulhatott meg. A munkálatok idején az épület homlokzatát az építéskori állapotnak megfelelően állították helyre, valamennyi nyílászáró cseréjével. A beltérben megújult a forgalmi iroda, a pihenőhelyiség és a szolgálati mosdó. Az iroda mellett klímaberendezést kapott a váróterem, amelyben USB-töltőasztalt és jegykiadó automatát is elhelyeztek. Az épület emeletén a távközlési szakszolgálat önálló helyiséget kapott. Az épület környezetét térkőburkolat és rendezett zöldfelületek szépítik. Az okányi vasútállomáson húsz férőhelyes, fedett kerékpártároló szolgálja a helyiek kényelmét.
A Magyar Falu Program projektben a MÁV célja, hogy a fejlesztéseket a helyi lakosok is magukénak érezzék. Ennek érdekében valamennyi önkormányzattal szoros együttműködésre törekszik a vasúttársaság, az épületek környezetének rendezése, a felesleges helyiségek, épületek hasznosítása, valamint az utasforgalmi létesítmények üzemeltetése tekintetében. A vasutasok munkakörnyezete is javul az érintett állomásokon.
A Magyar Falu Programban több mint 90 millió forint értékű beruházás keretében megújult Biharnagybajom vasútállomásának felvételi épülete és környezete is. Az állomásépületen visszaállították az építéskori homlokzatarchitektúrát, kicserélték a nyílászárókat, és a tető is korszerű cserepeslemez-fedést kapott. A régi, kedvezőtlen elhelyezkedésű váróterem felosztásával korszerű utasmosdót és szolgálati mosdót alakítottak ki, az új váróterem a vágányok felőli térben kapott helyet. Az új váróterembe USB-töltőasztalt, klímaberendezést és jegykiadó automatát telepítettek. Az épület környezetében elbontották a romos melléképületeket, és rendezték a zöldfelületeket. A gyalogos felületek térkőburkolatot kaptak, a felvételi épület mellett húsz férőhelyes, korszerű, fedett kerékpártároló épült.
A MÁV projektben további nyolc helyszínen szépülnek meg az állomások, és további 13 kistelepülésen új, zárt utasváró épületek is készülnek. Több mint kétszáz vasútállomásra telepít a MÁV fedett kerékpártárolókat, utasbeállókat és utcabútorokat, ezeken a helyszíneken megújul a statikus utastájékoztatás is.