A Vasutas Nyugdíjas Klubok Országos Szövetségben (VNYKOSZ) a múlttal foglalkozunk, de nem közömbös számunkra a jövő sem! Nekünk a jövőt valójában a gyermekeink és legkedvesebb szeretteink, az unokáink, dédunokáink jelentik. E célt szem előtt tartva dolgoztuk ki a „Nagyszülők az Unokákért – Unokák a Nagyszülőkért” háromgenerációs programot, amelyet a Kormány mellett működő – mai néven – Idősek Tanácsa 2002-ben kiemelt országos programként fogadott el.
Idén pályázati és támogatási pénzösszegek felhasználásával, valamint a résztvevő klubok anyagi hozzájárulásával a Budapesti Operettszínházba látogattak el az ország 47 klubjából feliratkozó nagyszülők, szülők, unokák és dédunokák. A 160 fős csapat színházlátogatásának megszervezése már a kora tavasz folyamán elindult Molnár Géza elnök és Borsi Sándorné elnökhelyettes vezetésével és irányításával. A színházzal már korábban is jó kapcsolatot ápoltunk, de a mostani nagy látogatottságú délelőtti előadásra igen nehéz volt a jegyek beszerzése. Nagy segítségünkre volt ebben a színház vezetése és a közönségszervező Fajka Zsanett, aki szinte minden kérésünket teljesítette ügyelve arra is, hogy a gyermekek szüleikkel együtt tudjanak szórakozni a közel másfél órás „MUSICALMESÉK” fantázianevű előadáson.
Május 28-án – Gyermeknapon – aztán már egy órával a 11 órás kezdés előtt gyülekezett a tisztelt közönség, hogy átvehesse a még meg nem kapott belépőjegyeket és időben elfoglalhassa helyét a színház nézőterén. A Cseh Dávid Péter („ügyelő”) és Boldizsár Tamás („kellékes”) által keretbe foglalt és konferált zenés színházi varázslat 4-99 éves korig mindenkit elbűvölt. Az interaktív előadás során a gyermekek is bepillanthattak a színház életébe, működésébe, de a varázsigék hangos megszólaltatása után elővarázsolhatták a három tündért is, akiket Janza Kata, Kékkovács Mara, Füredi Nikolett személyesített meg. A legkedvesebb musicelekből és rajzfilmekből hangzottak el a közkedvelt dallamok: az Óz, a nagy varázsló, az Oroszlánkirály, a Muzsika hangja, a Mary Poppins, a Kis Hableány, a Herkules, a Madagaszkár, a VUK, és a Hugó a víziló dallamait is meghallgathatták a nézők. De felcsendült a Padlás zenéje is: az idén 75 éves Presser Gábor művéből a népszerű „Szilvásgombóc” című betétdal hangzott el a színház művészeinek előadásában. Nem maradhattak el a népszerű magyar rajzfilmsorozatok fülbemászó dallamai sem: a Mézga család, a Dr. Bubó és a Kukor és Kotkoda már közös előadásban hangzott el a közönséggel. Bizony pirosra tapsolták a tenyerüket kicsik- nagyok: nem akarták leengedni a színpadról a művészeket. Így aztán a „riszálom így is, úgy is” zenéjére még volt közös tánc is, ráadásként háromszor. De végül búcsúzni kellett nemcsak a színház varázslatos világától, hanem egymástól is. Még jutott idő azért egy kis beszélgetésre, fagyizásra, rövid sétára a fővárosban. Azután hazaérve: mese-mese és mese az otthoniaknak mindarról, ami vasárnap Budapesten történt.
Ismét jó volt együtt, megint jól szórakozott a háromgenerációs programot választó csapatunk!