A MÁV-VOLÁN-csoport nyolc éve vesz részt a felsőoktatási duális képzésben. A gyakorlatorientált képzési programhoz egyrészt a Széchenyi István Egyetem (SZE) közlekedésmérnöki, villamosmérnöki és építőmérnöki, a Dunaújvárosi Egyetem (DUE) mérnökinformatikai vagy gépészmérnöki nappali alapképzéseit megkezdő hallgatók, másrészt a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) villamosmérnöki nappali mesterképzését megkezdő hallgatók csatlakozhatnak.
A Dunaújvárosi Egyetemmel közös duális képzésben az idei évben csoportszinten nyolc hallgató szerzett duális diplomát. A MÁV-nál egy mérnökinformatikus és egy műszaki menedzser, a MÁV-START-nál pedig két gépészmérnök hallgató diplomás munkavállalóként, az eddigi szakmai gyakorlati helyén dolgozik tovább. A munkáltatói jogkörgyakorlók egyre szívesebben élnek a munkaerő-utánpótlás ezen formájával. Ennek oka egyrészről az, hogy a képzésbe bevont hallgatók szakmai munkája már az egyetemi képzési idő alatt is hozzáadott értéket jelent a szakmai gyakorlóhely számára. A hallgatók lelkesek, lendületük és Z generációs szemléletük innovatív ötleteket eredményez, szívesen vesznek részt fejlesztő jellegű projektekben.
A duális képzés másik nagy előnye, hogy a vállalati mentorok támogatását élvező hallgatók az egyetemi elméleti tudásuk kiegészítéseként komoly szakterületi gyakorlatot szereznek, és munkavállalóként integrálódnak a szakmai szervezetbe, megismerve a vállalati kultúra sajátosságait. Mindezek által a diploma megszerzését követően szinte kész szakemberként kapcsolódhatnak be a vállalat munkájába.
A duális képzésekre az idei évben április 30-ig várjuk a 2024 szeptemberében egyetemi tanulmányaikat megkezdő diákok jelentkezését! A pályázatokat a MÁV-VOLÁN-csoport karrier oldalán keresztül lehet benyújtani.
Fotó: Dunaújvárosi Egyetem