A MÁV Pályaműködtetési Zrt. Pályaorientáció és toborzás szervezete tavaszi lendülettel vágott bele a 2025-ös évbe, ugyanis az elmúlt időszakban számos állásbörzén és kitelepülésen képviselték a MÁV-csoportot – karöltve a tagvállalatok toborzó kollégáival. Tevékenységükről, tapasztalataikról és az érintett állásbörzékről legújabb cikkünkben olvashatnak bővebben.
Nagy sikert aratott a VR-szerelőszimulátor a győri Széchenyi Egyetem állásbörzéjén A Széchenyi István egyetemi állásbörze idén is nagy sikerrel zajlott, ahol számos érdeklődő fiatal vett részt. A rendezvényen különféle cégek mutatták be karrier- és duális képzési lehetőségeiket, a fiatalok pedig közvetlenül kapcsolatba léphettek a munkaadók képviselőivel. Részt vettünk az egyetem által szervezett duális kerekasztal-beszélgetésen, ahol ismertettük a vállalati duális képzés programelemeit, és a duális képzések iránt érdeklődő hallgatók kérdéseire adtunk válaszokat. A MÁV-csoport-stand különlegessége volt, hogy az érdeklődő fiatalok VR-szemüvegen keresztül is felfedezhették a MÁV Pályaműködtetési Zrt. TEB-területeinek munkafolyamatait, és épített környezetben végezhettek el egyszerűbb szerelési feladatokat. Az interaktív élmények és a rengeteg hasznos információ mind hozzájárultak a győri rendezvény sikeréhez.
Sikeresen zárult a tavaszi HVG Állásbörze a MÁV-csoport számára
A MÁV-csoport idén tavasszal is részt vett Magyarország egyik legnagyobb karrierrendezvényén, a HVG Állásbörzén. Az eseményt első alkalommal rendezték meg Budán, a Dr. Koltai Jenő Sportközpontban. A kétnapos börze során az érdeklődők tájékozódhattak a MÁV-csoport társaságainak aktuális álláslehetőségeiről és az egyetemi hallgatóknak szóló programokról. A stand egyik kiemelkedően népszerű eleme a vasútbiztonsági szerencsekerék volt, amely nemcsak szórakoztató, hanem edukatív célokat is szolgált – a játékos formában érkező kérdéseken keresztül a résztvevők fontos információkat szerezhettek a vasúti közlekedés biztonságáról. A rendezvényen való aktív jelenlét tovább erősíti a vállalat szerepét mint stabil és jövőorientált munkáltató.
A látogatók szavazatai alapján vállalatcsoportunk standja 1. helyezett lett a standok szépségversenyében.

Mozdonyszimulátor és buszszimulátor a BME közlekedésmérnöki szakmai napján
A BME Közlekedésmérnöki Szakkollégium szakmai napja igazán sikeres esemény volt, amely különböző interaktív élményekkel gazdagította a résztvevőket. A buszszimulátor és a mozdonyszimulátor lehetőséget biztosított arra, hogy a látogatók valósághű környezetben tapasztalhassák meg a közlekedési eszközök működését. Az esemény külön figyelmet fordított a biztosítóberendezések modern kori kihívásaira, melyek a fejlődő technológia révén folyamatosan új megoldásokat igényelnek. Magyar Zoltán TEB-igazgató az előadásában részletesen bemutatta, hogy a biztosítóberendezések szerepe hogyan változik az automatizáció és a digitalizáció világában. A szakmai nap lehetőséget adott arra is, hogy a résztvevők betekintést nyerjenek a legújabb trendekbe és fejlesztésekbe a közlekedésmérnöki szakterületen. Az esemény összességében nemcsak tudományos, hanem gyakorlati szempontból is értékes tapasztalatokkal gazdagította a hallgatóságot.
MÁV-csoport részvétel a KarrierFeszten, a Miskolci Egyetem állásbörzéjén
Idén 29. alkalommal került megrendezésre a KarrierFeszt, a Miskolci Egyetem állásbörzéje. A rendezvény célja, hogy a diplomás pályakezdők, valamint a diploma előtt álló hallgatók személyesen is találkozzanak a térség munkáltatóival, azok munkaerőpiaci kínálatával, és informálódjanak az elvárásokról. A MÁV-csoport évek óta oszlopos tagja a kiállító cégeknek, hisz folyamatosan keressük a motivált műszaki, mérnöki és gazdasági szakembereket. A Miskolci Egyetem és a MÁV Pályaműködtetési Zrt. szorosabb együttműködéseként 2025-ben elindult a duális villamosmérnöki képzés, melynek hírére a kollégáknál idén folyamatos volt az érdeklődés mind a duális oktatás, mind a szakmai gyakorlat, mind a Pályakezdő Diplomás Programunk iránt.
Pollack Expo 2025
A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara idén is megrendezte a dél-dunántúli régió legnagyobb szakmai kiállítását és konferenciarendezvényét, a Pollack Expót. A rendezvény a számára sok éven át otthont adó pécsi Expo Center helyett idén visszaköltözött az eredeti helyszínére, az egyetem Boszorkány úti campusára. Vállalatunkat a 2025. április 3. és 4. között zajló eseményen – a korábbi évek gyakorlatának megfelelően – a Pályavasúti Területi Igazgatóság Pécs TEB-es és pályás mérnökei, valamint a pécsi Humánpartner Szervezet munkatársai képviselték. Minden évben kiemelt figyelemmel és lelkesen készülünk erre az eseményre, az idei Pollack Expo azonban még különlegesebb volt számunkra. A MÁV-csoport az idei évben mint a Pollack Expo egyik kiemelt támogatója vett részt a kiállításon, ennek megfelelően a szekciós előadások mellett a rendezvény egyik fő eseményének számító plenáris ülésen is lehetőségünk nyílt előadást tartani a pécsi Területi TEB Osztály mérnökeinek segítségével. A plenáris ülésen Szűcs András a pécsi terület váltófűtési rendszereiben megvalósított energiamegtakarításról, a szakmai előadások sorában pedig Sibalin Adrienn a VR-tér alkalmazási lehetőségeiről tartott előadást. A MÁV-csoport standjánál idén először nyílt lehetősége a látogatóknak belépni a virtuális térbe egy VR-szemüveg segítségével a pécsi humán és TEB-mérnökcsapat kezdeményezésén alapuló fejlesztésnek köszönhetően. Az alkalmazásban elénk táruló „világ” a TEB-mérnökcsapat és a győri Széchenyi István Egyetem munkatársainak munkáját dicséri, alapját teljes egészében a pécsi területen forgatott
filmek és helyszínek adják. Standunk hatalmas népszerűségnek örvendett, több száz érdeklődő fordult meg nálunk. A VR-alkalmazás kipróbálása mellett lehetőség nyílt szakmai beszélgetéseket folytatni a részt vevő mérnök kollégákkal, de a hagyományos papíralapú kvízeket, rejtvényeket kedvelőknek sem kellett csalódniuk. Reméljük, hogy 2026-ban ugyanilyen élményekben gazdag és sikeres Pollack Expo vár ránk!
Sikeresen lezajlott az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny vasútszakmai döntője
2025. április 11-én megrendezésre került az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny döntője, mely kiemelt jelentőséggel bír a vasútszakmai képzés jövőbeli szakember-utánpótlásának biztosításában. A döntőbe összesen három fiatal jutott be, két vasútforgalmi szolgálattevő technikus és egy közlekedésüzemvitel-ellátó technikustanuló. A döntő végeredménye május 10-én a verseny záróeseményén kerül kihirdetésre. A döntő szakmai szempontból eredményesen, jól szervezetten zajlott, hozzájárulva a pályaorientáció erősítéséhez és a fiatal tehetségek szakmai fejlődéséhez.