A MÁV saját forrásból félcsapórúddal egészítette ki a fénysorompót a 7345-ös számú úton Tapolca és Kisapáti között elhelyezkedő vasúti átjáróban. A balesetek számának csökkenéséhez a közlekedési morál javulása elengedhetetlen – idén már több mint 800 sorompó csapórúdját törték le az autósok.
Félsorompóval egészítették ki a Tapolca közelében lévő kisapáti vasúti átjárót. A sorompó telepítést és az egyéb munkálatokat a vasúttársaság több mint 60 millió forint értékben saját beruházásban végezte. Az átjáróba a félsorompókon felül a közlekedési irány szerinti bal oldalon is LED optikával szerelt fényjelzőket telepítettek, és a veszélyt jelző KRESZ táblákat is megismételték a bal oldalon.
Fontos kiemelni, hogy a balesetek számának csökkenéséhez elengedhetetlen a közlekedési morál javulása. Évente átlagosan 800 sorompó csapórúdját törik le az autósok, az idei esetek száma már meghaladta az átlagos értéket. Az elmúlt 15 évben nem történt a vasút hibájából halálos kimenetelű baleset vasúti átjáróban, azokat minden esetben a figyelmetlenség vagy a KRESZ-szabályok megszegése okozta. A MÁV hálózatán a vasúti átjárók védelme, azok biztosítási módja kivétel nélkül minden esetben megfelel a hatóságilag előírt biztonsági szintnek.
Virág István, a MÁV pályaműködtetési vezérigazgató-helyettese december 15-én, az átjáró átadásakor elmondta: nagy hangsúlyt helyeznek arra, hogy egyre biztonságosabbá tegyék a vasúti közlekedést kampányokkal, beruházások révén. Felidézte: 2022-ben 90 baleset történt vasúti átjárókban, a 16 halálos kimenetelű baleset 34 áldozatot követelt. A kisapáti vasúti átjáróban a 60 millió forintos beruházást saját forrásból valósították meg. Évente átlagosan 800 sorompó csapórúdják törik le az autósok – ismertette. Szavai szerint a balesetek számának csökkenéséhez elengedhetetlen a közlekedési morál javulása. Az Érj haza biztonságban! című országos balesetmegelőző kampány célja ezért a figyelemfelkeltés és a morál javítása - tette hozzá.
A MÁV az országos vasútbiztonsági kampány 2022. áprilisi kezdete óta működteti a www.mav.hu/erjhaza oldalt. Az oldalon elrettentő baleseti helyszíni fotókat, magyarázó- és alap vasútbiztonsági információkat, és a témában készült saját videókat mutatnak meg.