Tavaszi öngondoskodás
A tavasz közeledtével melegszik az idő, zöldül a természet, elkezdenek a növények virágozni, hosszabbodnak a nappalok, zümmögnek a rovarok és csicseregnek a madarak. A hosszú ideig tartó tél után ébredezik és megújul a természet, amely lehetőséget nyújt számunkra a testi és lelki megújulásra. A tavaszi napsütés, a hosszabb nappalok és a jobb idő segítenek energikusabbá és pozitívabbá válnunk.
Tanulás munka mellett
A modern élet nyüzsgő forgatagában, ahol az idő drága kincs, a felsőoktatási tanulmányok folytatása egy igényes, teljes munkaidős állás mellett leküzdhetetlen kihívásnak tűnhet.
Hogyan ne tántorítson el bennünket a hibázás?
A hibázás teljesen természetes emberi dolog, kikerülhetetlen része az életünknek, mégis sokszor félünk tőle, és kudarcnak éljük meg. A hiba elkövetésekor a legtöbben szégyenérzettel küzdünk, azonnal törölni szeretnénk azt, ami megtörtént, vagy megtenni azt, amit elmulasztottunk, és leginkább mindent újrakezdenénk. Hogyan használhatjuk hibáinkat a fejlődésünk előmozdítására?
Tél végi tartalékaink – 7 tipp a mentális egészségünkért
A szürkeség, a kevés napfény, a rövidebb nappalok és a négy fal között töltött órák sokunknál okoznak lehangoltságot, kedvetlenséget, motiválatlanságot. Az évszakoknak a tudomány szerint is hatása van a pszichológiai működésünkre, ezt a szakemberek szezonális depressziónak, angolul seasonal affective disordernek, azaz röviden csak SAD-nek hívják. Ez pedig igencsak találó rövidítés, hiszen a „sad” angol szó szomorút jelent magyarul. Mivel mi magunk is a természet részei vagyunk, nemcsak a természeti környezetünkre, de ránk is hatással van az évszakok változása. Azért, hogy tél végén is jobb kedvünk legyen, és hogy a tartalékainkat felpörgethessük, most 7 ragyogó tippet osztunk meg munkatársainkkal.
Ha tavasz, akkor szerelem?
Az emberi szerelem egy része máig rejtély, ám a tudósok szerint az érzéseink, érzelmeink visszavezethetők a bennünk zajló egyszerű kémiára. És, hogy mi köze mindehhez a tavasznak? Ennek járunk utána most.